Obserwatorzy

środa, 27 lutego 2013

56. Marcus Wynne "Bez wyboru"

Marcus Wynne "Bez wyboru"
Źródło zdjęcia:  esensja.pl

Jonny Maxwel, jeden z żołnierzy Dominance Rain dzięki swym dokonaniom w walce zdobył sobie strach i szacunek jak świat długi i szeroki. Żywa legenda – pomógł przekształcić Dominance Rain w jedną z najbardziej skutecznych tajnych broni Ameryki. Teraz jednak Jonny zastrzyk adrenaliny, jaki wcześniej czerpał z wojny przestał mu wystarczać, jego miejsce zajęły obsesyjne gwałty i tym sposobem, najbardziej niebezpieczny żołnierz Dominance Rain stał się najgroźniejszym przestępcą Ameryki.
Z głową pełną najgłębszych wojskowych tajemnic, Jonny ucieka przez stany centralnej Ameryki, zostawiając po sobie kolejne ciała. Jego śladem podążają detektyw Nina Capushek z wydziału do ścigania przestępstw seksualnych policji Minneaoplis, pozbawiona sentymentów policjantka, której piękna twarz może tylko wprowadzić w błąd, oraz starszy sierżant Dale Miller, żołnierz Dominance Rain i towarzysz broni Jonny’ego – jedyny człowiek, który dysponuje umiejętnościami i wiedzą dorównującymi zdolnościom tamtego.
Rośnie liczba ofiar, aż wreszcie ślad doprowadza ich do Jonny’ego. I choć Dale uczestniczy w pościgu, ponieważ nikt inny nie orientuje się tak dobrze w zakamarkach umysłu Jonny’wego, to nic nie jest w stanie przygotować go na ostateczną konfrontację. Kiedy wraz z Niną doganiają jego mistrza w mrocznym świecie operacji specjalnych, Dale zaczyna powoli rozumieć sens swej misji. Zadanie nie polega bowiem na sprowadzeniu z powrotem zdradzieckiego towarzysza. Chodzi o to kto kogo zabije…

Opis wydawcy (Źródło): http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=788


Moje odczucia:
Fabuła bardzo przewidywalna, a może to ja czytam za dużo kryminałów? Dużo opisów broni, co dla kogoś 'nie w temacie' było nużące...  Myślę, że jedyną rzeczą, która nie od odłożenia książki była psychika bohaterów. Powody, dla których robili, to co robili.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję,
za czas, jaki mi poświęcasz,
za mądrość, którą się dzielisz,
za szczerość, której nie szczędzisz.