Obserwatorzy

sobota, 1 marca 2014

130. Kiedy w ręce wpada szydełko...

Witajcie drodzy przyjaciele,
szydełko od dawno nie gościło w mojej ręce, aż do ostatnich dni, kiedy to spędziłam kilka wieczorów tworząc prezentowane poniżej podkładki. Powstały one ze wzoru, który sama opracowałam i którym z przyjemnością się z wami podzielę. Częstujcie się!Dane techniczne: Podkładki
Szydełko: rozm 2,1mm
Materiał: bawełna Altin Basak Star; kolor: zgniła zieleń (brak nr)
Wymiary: 9,5cm

* * *
Śpieszę was uprzedzić, iż jest to mój pierwszy wzór na szydełko. Choć wykonałam z jego pomocą 6 podkładek, to niekoniecznie musi być dobry. Wszelkie uwagi kierujcie wiec bez obaw, bo któż lepiej dostrzeże niedociągnięcia niż wy?


* * *

Kolejną skończoną ostatnio robótką jest zestaw ściereczek do wszelkich prac czyszcząco-porządkowych. Ściereczki uszyte z kawałka bawełnianej tkaniny zakupionego w SH. Powstało z niego 22 ściereczki o wymiarach ok 30x30cm. 


Na zakończenie pragnę powitać w mych skromnych progach: Anna Jacewicz, GROSZKI w PASKI

8 komentarzy:

 1. Szycie szyciem, ale szydełko powinno częściej wpadać Ci w łapki, śliczne podkładeczki !
  Pozdrawiam wiosennie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję pięknie za to miłe powitanie :) Dziękuję również za chwilowy powrót do dzieciństwa, dzięki tym pięknym podkładkom/serwetkom. Kiedyś moja mama i babcia robiły na zamówienie takie cuda do Cepelii, właśnie w takim kolorze i z takim grubym, a jednocześnie delikatnym splotem :) Niestety mi się nie dowiódł talent do szydełkowania, dlatego podziwiam ten przepiękny kunszt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podkładki wyszły bardzo fajnie, częściej musisz brać do ręki szydełko :) A bawełnianych ściereczek w domu nigdy za dużo...
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Monika sliczne te podkladki a to szydelko jak wpadnie w rece to nie chce wypasc ;). Kochana zapraszam na Candy.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ściereczki zawsze są przydatne dla nas i się w ogóle nie dziwię że aż tyle ich uszyłaś a podkładki niby proste ale bardzo ładne wzór porywam dziękuję ci życząc ci słonecznego weekendu oraz buziaki ślę Marii

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten ściereczkowy pomysł nie jest mi obcy, a podkładki pięknie zrobione!

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja jeszcze nie zrobi,łam podkładeczek - dzięki za wzór !

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo milutkie podkładeczki.Na pewno skorzystam.Pozwól,że zasiądę w twym blogowym pokoiku.Tyle ciekawych rzeczy.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,
za czas, jaki mi poświęcasz,
za mądrość, którą się dzielisz,
za szczerość, której nie szczędzisz.