Obserwatorzy

wtorek, 10 września 2019

537. Wyzwanie czytelnicze 3650 stron (2019) - Sierpień 2019

Witajcie,
ostatnie dni i tygodnie pochłaniają mnie wzory. Wyznaczyłam sobie pewien i uparcie do niego dążę. Więcej szczegółów przy innych okazjach.

W Lipcu, powiem uczciwie nie przeczytałam do końca żadnej książki. czytałam głównie blogi i strony, a książki... jakoś nie było kiedy. Wieczorem padałam jak długa. Przez co i krzyżyki leżą i kurz zbierają.

W Sierpniu zmieniłam nieco tematykę. Skupiłam uwagę w kierunku biznesu oraz samopoznania.


Po tę książkę sięgnęłam już drugi raz w swoim życiu. Za pierwszym czytaniem - kilka lat temu - nie zrozumiałam jej tak, jak teraz. Nie jest to powieść sensacyjna, więc ciężko opowiedzieć o niej w pochłaniający sposób. Książka jest ciekawa. W prosty i przejrzysty sposób pokazuje jak kształtują nas nasze myśli, przekonania, rodzina... 
Bogaty ojciec, biedny ojciec
Kiyosaki Robert , Lechter Sharon L.
238 stron


* * *

Książka napisana prostym i przyjemnym językiem. Autor - biznesmen podsuwa wiele ciekawych pomysłów na wyznaczenie swojej drogi biznesowej. Nie jest to recepta pt. "Jak zarobić milion w tydzień". W moim odczuciu była to inspirująca lektura pomiędzy innymi książkami o biznesie. Po raz kolejny znalazłam potwierdzenie w tym, jak ważne są nasze przekonania do każdego tematu. Nie tylko pieniędzy, choć to było kanwą książki. 
JAK MIEĆ PIENIĄDZE
Wiśniowski Jacek
209 stron


* * *
Do tej książki sięgałam po kawałku od przeszło dwóch lat! Ale nie mówię tego, by czynić sobie wyrzuty. To książka, po którą sięgałam w trudnych chwilach. Kiedy wydawało mi się, że świat wali się na głowę i nie ma rozwiązania. Przynosiła upragnione ukojenie i jasność umysłu, w której następstwie rozwiązanie pojawiało się jak królik z kapelusza!
W takich sytuacjach che się śmiać, że wcześniej się go nie widziało. 

Książka poruszyła moje wewnętrzne struny, nastroiła i wskazała nowe drogi. 
Czytanie, choć trwało było niezwykle inspirujące i pouczające.
Aż żałuję, że mój zasób słów nie pozwala w pełni wyrazić przełomu, jaki tak lektura wywołała we mnie.

Ps. nie jest to książka pod kątem żadnej religii.
Ps 2. Pod tym samym tytułem był film (może jeszcze jest na YT). Obejrzałam dwa razy i za każdym razem płakałam, a mnie ciężko wzruszyć. 

Rozmowy z Bogiem Tom 1
Autor: Neale Donald Walsch

267 stron
Sierpień 714 stron
Razem (od początku roku) 13 259 stron

8 komentarzy:

 1. Nigdy nie czytam ani reportaży, ani książek biznesowych, zdecydowanie wolę inny rodzaj literatury. Ale "Rozmowy z Bogiem", z tego co wyczytałam, to całkiem ciekawa książka

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przemawiają do mnie książki-poradniki, więc dwie pierwsze nie dla mnie;)
  Już prędzej sięgnęłabym po tę ostatnią:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super statystyki! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektóre książki poradniki,rzeczywiście potrafią wiele rozjaśnić w umyśle.
  Fajnie, że właśnie na taką trafiłaś, a nie na kolejną cegłę.
  Chociaż ja uważam, że tytuł książki Jak zarobić milion w tydzień jest trafny. Autor na pewno zarobi, a przecież tytuł nie wyjaśnia kto ma zarobić...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy Moniko to ogarniasz,wzory,robótki,zabawy.Podziwiam i tyle czytania.Ja ograniczam się do blogów i bajek dziecięcych .

  OdpowiedzUsuń
 6. nie znam tych ksiązek :) o takim wyzwaniu jeszcze nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Bogatego Ojca" i uważam, że to bardzo wartościowa pozycja. Żałuję, że nikt wcześniej, a nawet w szkole mi jej nie podsunął. Wszystkim, którzy jej nie czytali bardzo polecam, chyba jest w każdej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię książki (pisane przez fachowców!) o zarządzaniu, biznesie itp. Tej drugiej nie czytałam, dziękuję za polecenie, chętnie jej poszukam :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,
za czas, jaki mi poświęcasz,
za mądrość, którą się dzielisz,
za szczerość, której nie szczędzisz.