Obserwatorzy

piątek, 17 czerwca 2016

311. Wzory - Alfabety

Pod koniec Lutego otrzymałam od Wioli e-mail, w którym pisała o pomyśle na nowy wzór - alfabet/domino z haftem. Pracowałam wówczas nad innymi wzorami, ale kiedy je ukończyłam...
O ile zrobienie wzoru ze zdjęcia jest dość łatwe, to wymyślenie go od zera już takie nie jest (kiedyś przygotuję post na ten temat). Na początku odpowiednie literki. Tu z pomocą przyszedł internet:)

Na początku miał być tylko jeden alfabet. Ot tak ze wszystkim, ale w trakcie spisywania nazw obrazków, pomyślałam, że fajnie będzie zrobić grupy: owoce, warzywa, przedmioty, zawody/ ludzie, zwierzęta.
Wymyślenie obrazków dla każdej z grup z osobna było sporym wyzwaniem, np. na U nie ma owocu/ warzywa w języku polskim, dlatego doszła tu kategoria 'jedzenie' i pod U kryje się udko ;-)

Praca nad wzorem zajęła mi dużo czasu. Właście była to praca pomiędzy innymi pracami... w tym organizacją sklepu itp. Z ręką na sercu przyznam, że miałam chwilę zwątpienia. Miałam ochotę rzucić wzór w kąt i zapomnieć, ale... Wiola tyle dla mnie zrobiła. Jest jedną z testerek i wspaniałą osóbką z którą przyjemnie się rozmawia (na razie przez FB). Nie dałam więc za wygraną i kilka dni temu ostatnia literka i obrazek zagościły na ostatnim alfabecie.

Literki są dość proste. Same krzyżyki i w niektórych kilka backstichy. Obrazki wymagają już więcej uwagi, a backstiche idą niekiedy przez środek krzyżyka. Wiem jak bardzo nie lubicie takich udziwnień, ale w innych przypadkach nie udawało mi się uzyskać pożądanego efektu. Podobnie sprawa się ma z najnowszym wzorem - kwiatowymi sercami, do których swe zdolne rączki przyłożyła Ula. Ale to już na osobny post.

Zapraszam do obejrzenia alfabetów :)

"Owoce, warzywa, jedzenie"


"Przedmioty kształty"


"Ludzie, zwierzęta"

Wszystkie wzory są już do nabycia w sklepie. Zapraszam:)

12 komentarzy:

 1. "Ludzie i zwierzęta" najbardziej mi się podobają :)
  Napracowałaś się. Pozdrawiam!
  mpgoga.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie fajne, choć mnie zauroczyły "Ludzie i zwierzęta" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Monia ja tylko podsunęłam Ci pomysł :) to Ty wykonałaś ogromną pracę :) mam przyjemność wyszywania pierwszego z alfabetu (tego "jadalnego" ;) ) i wzór jest szybki do haftowania, literka z obrazkiem zajmuje jedno popołudnie, dziewczyny wzory są boskie, polecam, a ja z niecierpliwością czekam na kwiatowe serca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie wyglądają te alfabety. Każda literka z przypisanym do niej elementem, to już taki mały obrazek wieloznaczeniowy. Sama często tak kombinuję, ale o zrobienie wszystkiego od podstaw się nie pokuszę, brak mi na tyle wyobraźni. Dla mnie numerem jeden jest ten pierwszy z U, jak udko.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjny pomysł! Już myślę jak by te wzorki wykorzystać do pokoju dzieci. Super mega pracę wykonałaś! A może jeszcze jakiś pomysł na tabliczkę mnożenia? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały alfabet opracowałaś.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajne
  następnym razem w czasie wymyślania możesz zrobić blogową burzę mózgów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podziwiam, naprawdę wspaniale sobie poradziłaś z tymi alfabetami. Oczywiście mam swojego faworyta. Warzywa i owoce - bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,
za czas, jaki mi poświęcasz,
za mądrość, którą się dzielisz,
za szczerość, której nie szczędzisz.